top of page

HAKKIMDA NE BİLMEK İSTERSİNİZ? 

Adalar Belediyemiz

İçin Adayım!

image1_edited.jpg

DR. DENİZ KİTE GÜNER KİMDİR?

Türkiye’nin ilk uluslararası ve IMI tarafından akredite edilmiş mediatörü (arabulucusu) ve ilk rekreasyonel terapistiyim.

Büyükada'da sizlerle birlikte yaşayan bir "Adalı", bir "Ada" sevdalısıyım.

Çok yönlü ve çok renkli bir iş yaşamım oldu. Şu anda Injuria-Azerbaycan’da Yönetim Kurulu Üyesi ve Tomurcuk Kooperatifi CEO’su olarak çalışmalarıma devam ediyorum. T.C. Adalet Bakanlığı bünyesinde yer alan temel, yenileme ve uzman uzlaştırıcı eğitmenlerinden biri ve sürdürülebilirlik alanında çalışan psp23’de de uzman olarak yer alıyorum.

Nisan 2023 itibariyle Gama Recycle AŞ'de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, 2016 yılından beri de farklı kuluçka merkezlerinde girişimcilere müzakere eğitimleri veriyorum.

Mısır’ın ilk Türk Tahkim Hakemi,  Milano Ticaret Odası ve Floransa Arabulucular Odası Uluslararası Arabulucusu, MBB Uluslararası Danışman Panel Üyesi, IMI Bağımsız Standartlar Komisyonu Onay Komitesi Üyesi, Negotiation & Public Service, NL uzmanlarından biri,  BIMAC (Bangladeş Uluslararası Arabuluculuk ve Tahkim Merkezi) Danışma Kurulu Üyesi, GMN Institute ve Negotiators Society kurucusuyum. 

Müzakere, mediasyon, ilişki yönetimi, kriz yönetimi süreçlerinde iletişim yönetimi, kolaylaştırıcılık ve rekreasyonel terapi benim uzmanlık alanlarım. 

Türkiye’nin yanı sıra Kıbrıs, Brezilya, Arjantin, Azerbaycan ve Kırgızistan’da arabulucuların GMN Institute veya GMN Institute- IMI akreditasyonlarının yapılmasını sağlıyorum. GMN Institute’un, uluslararası akredite (sertifikasyon) veren ilk Türk kuruluşu olmasını hayata geçirdim. 

Bir stratejist, mentor ve koç olarak 2013-2014 yıllarında Kırtasiyeciliğin bir meslek olabilmesi için TÜKİD bünyesinde Proje Danışmanı olarak Sn. Salih Karabulut ile birlikte çalıştık ve Perakende Kırtasiyecilik Etiği’ni yazarak, ilk kez Kırtasiyeciliğin Kalite Kriterlerini oluşturmak adına katkılar sundum.

Eğitimim

Lisans eğitimimi Uluslararası İlişkiler alanında, yüksek lisansımı Uygulamalı Psikoloji alanında ve doktora öğrenimimi ise İşletme alanında tamamladım. Bunların dışında sosyoloji öğrenimi de aldım ve rekreasyon öğrenciliğim oldu.

Uzman eğitimci, sistem kurucusu, yazar ve konuşmacılık beni en iyi tarif edebilecek yeterliliklerim olarak öne çıkıyor. Aralarında Amerikan Barolar Birliği, Birleşmiş Milletler, Türk Arabulucular Kongresi, MBB Baltimore Kongresi, PERYÖN, Zagreb Arabuluculuk Konferansı, ICC Kırgızistan Konferansı gibi pek çok ulusal veya uluslararası toplantılarda eğitim verdim, sunuşlar gerçekleştirdim 20’den fazla konferansın da hazırlanmasında etkin rol oynadım. İyi düzeyde İngilizce ve Almanca biliyorum.

 

İş Yaşamım

Avusturya’da mediatörlük eğitimini aldığım günden bugüne gerçekleştirmiş olduğu çalışmalarla  23 yıllık uluslararası arabuluculuk ve 35 yıllık iş tecrübesine sahibim.

Viyana’da yaşadığım 1988-2003 yılları arasında moda ve tasarımla uğraştım ve aralarında ÖWD, Daimler Benz, Tchibo, Securitas, Europay, Ankerbrot gibi tanınmış firmaların yer aldığı pek çok firma için kurumsal tasarım çalışmaları gerçekleştirdim. 2003 yılında ülkeme döndüm ve 2003-2013 yılları arasında Türkiye’nin ilk mediasyon merkezlerini açtım, ilk arabuluculuk eğitimlerini planladım ve ilk profesyonel mediatörlerini yetiştirdim.  Arabuluculuğun kanunla tanınmış bir meslek olması için en etkin faaliyetlerde bulundum. Adalet Bakanlığı, Barolar ve Ticaret Odaları ile çalışmalar da dahil olmak üzere, mediasyon alanında pek çok pilot projeyi hayata geçirdim. Coca-Cola, Schindler Asansörleri, Fenerbahçe Kürek Takımı, Adanademir Spor gibi kurumlarda yaptığım çalışmalar ve Mediators Beyond Borders, Dünya Arabuluculuk Organizasyonu, TÜKİD gibi STK’larla yaptığım çalışmalar arabuluculuk ve mediatörlük üzerine farklı projelere örneklerdir.

 

Uzman bir eğitmen ve eğitim programı geliştiricisiyim. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi, Girne Amerikan Üniversitesi’nde İstanbul Akademik Program Direktörü ve Uluslararası Diplomasi Okulu Koordinatörü olarak bulundum. Harp Akademileri Komutanlığı ve KOSGEB ’in yanı sıra, Gaziantep, Trabzon, Kayseri, Konya, Denizli ve Adana ABIGEM’de, Gaziantep, Konya ve Kayseri Ticaret Odaları, Ankara Barosu ve Adalet Bakanlığı bünyesinde ve pek çok ulusal ve uluslararası şirkette eğitimler verdim. Müzakere, iletişim ve arabuluculuk alanında farklı eğitim programları geliştirdim. Arabuluculuk süreçlerine ilişkin geliştirdiğim yeni  yöntemlere  ek olarak arabuluculuk ile felsefe, koçluk, şiddetsiz iletişim, mitoloji, sufizm ve şifa çalışmalarını birleştirdiği yeni programları da yürüttüm. Aralarında Prof. Marco Turk, Prof. Harold Abramson, Prof. Jaques Salzer, Jeremy Lack, Giacinto Tommasini, Dr.Lino Barbasso, Prof. Guiseppe de Palo, Corinne de Jung, Irena Vanenkova, Prof. Ahmet Sözen, Kenneth Cloke ve Lynn Cole gibi pek tanınmış ismin yer aldığı uluslar arası arabulucularla  çalıştım, onların Türkiye’ye gelerek bu alanda eğitimler vermelerini ve sunumlar yapmalarını sağladım.

Kitaplarım, Yayın Çalışmalarım

Cumhuriyet Gazetesi de olmak üzere, ulusal ve uluslararası medyada çok sayıda yayına imza attım. 2005 yılında ilk kitabım, "Yüreğini Ver Bana" yayınlandı.

Devam eden yıllarda diğer kitaplarım yayınlandı. 2006 yılında  "Okul Mediasyonu ve The Joy of A Child", 2007 yılında "21'nci Yüzyılda Arabuluculuk: Mediasyon",  ve 2009 yılında da "Filozof Mediatörün Farkındalıklar Kitabı: İnisiye Dairesi" basıldı.

2011 yılında sufi şiirlerin yer aldığı "Mest", ardından meditasyonların yer aldığı "Ay Kartları" ve İngilizce şiirlerinin yer aldığı "The Dancing Souls", 2020’de de "Dimplee’y" isimli e-kitaplarım okurlarıyla buluştu. 2020 Ocak ayında "Başarılı Arabulucunun El Kitabı" isimli mesleki kitabım yayınlandı. Halen Son Baskı ve ANKA Strateji’de zaman zaman yazılarım yayınlanmakta olup, Zoomya TV’de de canlı yayınlar gerçekleştirmeye devam ediyorum.

Eğitim Verdiğim Kurumlar

Çok sayıda eğitime imza attım. Bugüne kadar eğitim verdiğim bazı kurumları şunlardan oluşuyor: Garanti Bankası, Garanti Teknoloji, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Harp Akademileri Komutanlığı, Marks & Spencer, KOSGEB, Coca-Cola, Bürotime, Schindler Asansörleri, Ankara Barosu, Kayseri Ticaret Odası, Konya Ticaret Odası, Adana  Ticaret  Odası,  Mersin  Sanayi  ve Ticaret Odası, ABIGEM Gaziantep, ABIGEM Adana, ABIGEM Denizli, ABIGEM Trabzon, ABIGEM  Konya,  ABIGEM  Kayseri,  PERYÖN, EDAK, Adana ve İstanbul’ da farklı Lions Kulüpleri, İstanbul ve Adana’da farklı Rotary Kulüpleri, Genç  Liderler  Akademisi, İstanbul Genç İşadamları Derneği, Gaziantep Genç İşadamları Derneği, BERA Konya, BERA Antalya, Hotel Lykia Lodge, Acıbadem Hastanesi Adana, Konya Özel Hastaneler, Kayseri Elektrik İdareleri AŞ, Aksa Jeneratörleri, Anadolu Yaldız, JCI Boğaziçi ve Ortak İdealler Derneği.

bottom of page